حکم حیرت‌برانگیز برای ضاربین خرس سوادکوهی – بی سی ار خبر


با صدور حکمی، ضاربین خرس سوادکوهی که چند ماه پیش باعث مرگ توله خرس نابود دیده شده بودند از سوی دادگاه بیگناه شناخته شدند.

حکم حیرت‌برانگیز برای ضاربین خرس سوادکوهیبه منبع بی سی ار،فعالان محیط زیست با انتشار اسمه‌ای از تبرئه ضاربین خرس سوادکوهی در دادگاه خبر دادند.
ضاربین خرس در سوادکوه که خرداد ماه پارسال به شکل بی رحمانه‌ای این توله خرس دو ساله را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند و خرس مورد حمله قرار گرفته پس از چند ساعت جان باخت با اقتله دور از انتظار محیط زیست مازندران تبرئه شده است.

*مدارا با متخلفان یک رویه شده است

سهیل اولادزاد فعال محیط زیست با ابراز تاسف از  صدور این حکم گفت: در متن حکم برائت ضاربین خرس سوادکوه به تکی چیزی که اکتفا شده نظر تلهدکتری معتمدین اداره کل است.

وی افزود: مدارا با متخلفان در حوزه محیط زیست مازندران تبدیل به یک رویه شده است.

مجید دریکوند کارشناس و فعال محیط زیست نیز در این باره گفته است کمترین جسم این افراد جریحه دار کردن احساسات عمومی و ترویج خشونت بود شاید این یک جریمه از نوع محیط زیستی می‌توانست ابتدایی‌ترین برخورد با متخلفین از این دست باشد اما تبرئه راه را برای تخلفات بعدی باز می‌کند.

*حکم ضاربان خرس سوادکوهی برای ما هم حیرت‌برانگیز بود

اما حسینعلی ابراهیمی کاراسمی مدیر کل محیط زیست منطقه مازندران با غیرمنصفانه تلاوت نقدهای صورت گرفته در خصوص بیانات این اداره کل به دادگاه و صدور حکم تبرئه ضاربان خرس سوادکوهی گفت: حکم صادر شده حکم بدوی بوده و امکان تنونظر بر روی آن وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست تمام قد برای  تنو نظر بر این حکم  خواهد ایستاد، ابراز داشت: ما بر روی صدور حکم بدوی این دادگاه ایراداتی داریم.

ابراهیمی کاراسمی با تاکید بر اینکه ضربات وارد شده بر خرس سوادکوهی باعث تباه شدن آن شده است، گفت: برای ما هم صدور این حکم حیرت برانگیز بود.

وی با ابراز تاسف از حاشیه‌سازی‌های صورت گرفته برای این اداره کل اظهار داشت: محیط زیست برای دادگاهی شدن این افراد بیشترین سعی را کرده است اما برخی در حال حاشیه‌سازی برای ما هستند.

مدیرکل محیط زیست مازندران خاطر نشان کرد: صدور این حکم براساس قصد قاضی پرونده بوده است و کارشناسان این اداره تمامی واقعیات پرونده را به دادگاه ارائه کرده بودند./ فارس

0/5 ( 0 نظر )