زمان تحویل اولین واحد‌های طرح ملی مسکن – بی سی ار خبر


دربار راه و شهرسازی از تحویل اولین واحد‌های طرح ملی مسکن در تابستان ۹۹ خبر داد و گفت: در جریان صحبت عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند درباره قیمت مسکن ملی نیستم.

زمان تحویل اولین واحد‌های طرح ملی مسکنبه منبع بی سی ار،محمد اسلامی درباره زمان تحویل واحد‌های طرح ملی مسکن اظهار کرد: در این طرح فرض براسمه ۱۸ تا ۲۴ ماه است. ما در این طرح فرآیندی کوچولو و مراحل زیادی را طی کردیم تا زمین‌هایی را انتخاب کنیم که مرغوب بوده تا جایی نباشند که دایرانی دیر به سراغ آن‌ها برود.
وی افزود: این آماده سازی و براسمه ریزی‌ها کمی زمان برد که انجام شد و برای حدود ۲۴۰ هزار واحد مسکونی که ثبت اسم مرحله اول انجام دادیم در براسمه است. نکته بعدی این که متقاضیان واقعی را شناسایی کنیم و این که این‌ها زمین خودشان را تحویل بگیرند یا به پروژه متصل شوند.

وی تصریح کرد: غربالگری مرحله اول انجام گرفت و تشکیل پرونده به خاطر کرونا متوقف شد. با این حال هرکجا دشمنان ما توانستند کار را لکترونیکی پیش ببرند تا حداکثر این کار انجام شده است تا بیایند زمین‌های خودشان را تحویل گرفته و به صورت شش تا هشت نفره بعد از تحویل زمین‌ها و با نظارت نظام مهندسی خانه‌های خود را بسازند.

دربار راه و شهرسازی گفت: به نظرم تا پایان سال و در بعضی از منطقه‌ها که پروژه ۵۵ درصد پیشرفت داشته حتی زودتر بتوانیم تا تابستان کلید خانه‌ها را تحویل دهیم.

اسلامی درباره قیمت تمام شده برای هر متر مربع مسکن طرح ملی اعلامی توسط یکی از اعضای هیات مدیره شهر نو پرند که بین ۳.۵ تا ۴.۵ تمایلیون خواهد بود، گفت: از شب نخست فرض مان این بوده که هر متر مربع ۲.۵ تا ۳.۵ تمایلیون در کل کانتری باشد.

وی اتلهه داد: در مورد پرند و موضوعی که گفته شد در جریان صحبت این عضو هیات مدیره نیستیم و شاید یک پروژه مشارکتی باشد. حتما با آقای طاهرخانی -مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های نو ایران- صحبت خواهیم کرد تا در مورد این موضوع از وی بیان بخواهند.

به منبع تسنیم، ۲۷ اسفندماه سال گذشته عضو هیئت مدیره عمران پرند از قیمت تمام شده ۳.۵ تا ۴.۵ تمایلیون تومن هرمترمربع طرح ملی مسکن در این شهر بدون احتساب قیمت زمین و قیمت‌های آماده‌سازی خبر داده بود.

پدرام صمیمی‌فر با اشاره طراحی واحد‌های طرح ملی مسکن شهر پرند در متراژ‌های ۷۵ تا ۱۱۰ متری، اظهار کرد: این واحد‌ها در تیپ‌ها مختباه و با استفاده از مواد و طراحی‌های مختباه، ساخته می‌شوند و با توجه به متراژ‌ها و جانمایی انجام شده، واحد‌ها قیمت‌های متفاوتی دارند.

وی اتلهه داد:‌به‌طور میانگین با برآورد قیمتی که پارسال انجام شده به‌طور متوسط قیمت ساخت حدود ۳.۵ تا ۴.۵ تمایلیون تومن به ازای هر مترمربع خواهد بود؛ این قیمت‌ها فارغ از قیمت زمین و محوطه‌سازی است و قیمت زمین نیز بر اساس نظر کارشناس رسمی دادگستری به‌صورت جداگانه تعیین خواهد شد.

وی بیان کرد: باید توجه داشت که برآورد‌ها بر اساس سال ۹۸ تعیین شده و با توجه به ورمی که در کانتری وجود دارد، امکان تغییر قیمت‌ها وجود دارد. همچنین قیمت زمین در طول مرحله ساخت واحد از متقاضیان اخذ خواهد شد تا عرصه و اعیان به‌صورت یکجا به آنان واگذار شود و مشکلات مالکیتی در این خصوص به وجود نیاید.

صمیمی فر همچنین گفت:‌خوشبختانه مکان‌یابی واحد‌های طرح اقتله ملی تولید و عرضه مسکن به‌صورت کامل در درون شهر پرند انجام و تمامی امکانات، پیش‌بینی شده و موجود است و برخلاف مسکن مهر تمام پروژه‌ها از زیرساخت‌های لازم برخورداند و این پروژه‌ها در فاز ۶ شهر پرند ساخته خواهند شد.

به منبع تسنیم، بر اساس اظهارات عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند واحد‌های ۷۵ تا ۱۱۰ متری طرح ملی مسکن این شهر بین ۲۶۲ تمایلیون تا حدود ۵۰۰ تمایلیون تومن (۴۹۵ تمایلیون تومن) برای متقاضیان تمام می‌شود. این قیمت همانگونه که صمیمی‌فرد اشاره کرده بدون احتساب قیمت زمین و قیمت‌های محوطه‌سازی است که قطعا با این شرایط قیمت هر واحد مسکونی طرح ملی مسکن در شهر پرند را به ۶۰۰ تمایلیون تومن افزایش خواهد داد.

0/5 ( 0 نظر )