صادرات بنزین اروپا به خاورمیانه افزایش یافت – بی سی ار خبر


اطلاعات کشتیرانی نشان می دهد بیش از ۴۰۰ هزار تن سفارش بنزین و ترکیبات مخلوط با بنزین در هفته گذشته برای بارگیری بین ۲۱ تا ۲۶ سپتامبر از شمال غرب اروپا‌ به خاورمیانه ثبت شده است.

صادرات بنزین اروپا به خاورمیانه افزایش یافتبه منبع بی سی ار،صادرات بنزین از اروپا به خاورمیانه و شرق در این هفته پس از حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان که تولید در پالایشگاه های این کانتری را مختل کرده است، افزایش یافته است.
به منبع رویترز، اطلاعات کشتیرانی نشان می دهد بیش از ۴۰۰ هزار تن سفارش بنزین  و ترکیبات مخلوط با بنزین در هفته گذشته برای بارگیری بین ۲۱ تا ۲۶ سپتامبر از شمال غرب اروپا ثبت شده است. این مقدار بنزین معادل ۵۰۰ هزار بشکه در شب است.

 هنوز مشخص نیست این محموله ها کی پایان می یابند ولی تاجران می‌گویند شرکت نفت آرامکوی عربستان به دنبال خرید مقادیر بالایی از محصولات نفت پالایش شده است.

 طبق اطلاعات موسسه ورتکسا که در لندن مستقر است، میانگین صادرات بنزین اروپا به عربستان سعودی در پنج ماه اول سال جاری تمایلادی ۶۰ هزار بشکه در شب بود.

ورتکسا اعلام کرد:« مقدار بالای ثبت سفارش بنزین اروپا در این هفته برای خاورمیانه باعث می شود بنزین بیشتری از اروپا به جهت عربستان سعودی برود».

 تاجران می‌گویند افزایش این سفارش‌ها مربوط می شود به بالا رفتن تقاضا پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان در چهاردهم سپتامبر که یک تمایلیون بشکه در شب ظرفیت پالایشگاهی این کانتری را کاهش داد./تسنیم

0/5 ( 0 نظر )