پیش‌بینی روند صعودی طلا در سال آینده – بی سی ار خبر


تحلیلگران بانک منطقهدارد چارترد پیش‌بینی کردند سرمایه‌گذاران خرده پا موج بعدی رشد قیمت طلا را هدایت خواهند کرد.

پیش‌بینی روند صعودی طلا در سال آیندهبه منبع بی سی ار،سوکی کوپر، تحلیلگر فلزات ارزشمند در بانک منطقهدارد چارترد اظهار کرد: طلا که پارسال توانست به بالاترین حد قیمتی در بیش از شش سال گذشته صعود کند، همچنان از موج تقاضا برای دارایی امن سود می‌برد و قیمت این فلز در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ به ۱۵۱۰ دلار در هر اونس و در سال آینده به ۱۵۷۰ دلار خواهد رسید.
قیمت طلا پارسال که بانکهای مرکزی کوچولو جهان قیمت استقراض را پایین آورده اند و رشد سرمایه جهانی در بحبوحه تداوم مناقشه تجاری آمریکا و چین آهسته شده و تقاضا برای داراییهای امن را تتوانات کرده است، ۱۶ درصد رشد کرده است. در حالی که با توافق جزئی هفته گذشته میان آمریکا و چین، بازارها اندکی ریسک پذیری پیدا کرده‌اند اما سرمایه گذاران همچنان به تزریق سرمایه به صندوقهای سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) که تحت پشتوانه طلا قرار دارند، اتلهه می‌دهند و موجودی این صندوقها به بالاترین رکورد از سال ۲۰۱۲ تحالا رسیده است.

به گفته تحلیلگر بانک منطقهدارد چارترد، روند مشابه در سال ۲۰۱۱ روی داد که ورود سرمایه به صندوقهای ETF و سرمایه گذاران تاکتیکی موج رشد قیمت طلا را هدایت کرد در حالی که مصرف کنندگان کوچک به مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه واکنشی نداشتند. اگرچه مذاکرات تجاری باعث سودگیری کوتاه مدت در بازار طلا شده و با بهبود ریسک پذیری ممکن است اتلهه پیدا کند اما روند قیمت طلا در بلندمدت به صعود متمایل است.

بر اساس منبع بلومبرگ، قیمتهای بالا به تقاضای مصرف کنندگان به خصوص در بازارهای نوظهور نابود زده است. شرکت متالز فوکوس پیش بینی کرده که مصرف جواهرات چین پارسال چهار درصد کاهش پیدا کرده و به حدود ۶۶۰ تن می‌رسد. واردات طلا از سوی هند هم در سپتامبر به پایین‌ترین سطح ماهانه در سه سال گذشته سقوط کرد.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات بازار جهانی آخرین بار حدود ۱۴۹۰ دلار بود./ایسنا

0/5 ( 0 نظر )