چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم


کفش های پاشنه بلند، یکی از محبوب ترین نوع کفش برای خانم ها می باشد زیرا این کفش ها کمک میکند به آنها تا، قد بلندتر، لاغرتر و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. اما بیشتر خانم ها استرس دارند که چگونه با کفش پاشنه بلند خود براحتی راه بروند که خوشبختانه با کمک این مقاله وان هو می توانید روش راه رفتن با کفش پاشنه بلند را براحتی یاد بگیرید.

بخش ۱ از ۲ : تمرین راه رفتن با کفش پاشنه بلند بخش ۱ از ۲ : تمرین راه رفتن با کفش پاشنه بلند

۱قدم های کوتاه بردارید. راه رفتن با کفش پاشنه بلند مانند بچه ای می باشد که تازه می خواهد راه رفتن را یاد بگیرید. گام های کوتاه، آهسته راه رفتن و خم نکردن زانو کارهایی می باشد که باید هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند رعایت کنید. هر چه پاشنه بلند تر باشد باید گام های کوتاه تر بردارید.

چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم

۲از پاشنه به پنچه راه بروید. هنگامی که کفش راحتی می پوشید اول پنچه را زمین می زنید و بعد پاشنه را اما کفش پاشنه بلند کاملا برعکس می باشد. باید اول پاشنه و سپس پنجه را زمین بزارید همانند فیلم زیر.

۳وضعیت بدنی خود را در بهترین حالت قرار دهید. زمانی که با پاشنه بلند راه می‌روید بدنتان را خم نکنید. خیلی از خانم‌ها عادت دارند که پاهایشان را خم می‌کنند. تلاش کنید صاف راه بروید و پاهایتان را نزدیک به هم نگاه دارید. اگر وضع بدنتان صاف و کشیده باشد، با پوشیدن پاشنه بلند به هیچ مشکلی بر نخواهید خورد. برای اینکه هنگام پوشیدن پاشنه بلند احساس راحتی داشته باشید باید دائم مراقب وضع راه رفتنتان باشید. می توانید با رعایت مراحل زیر، صاف راه بروید :

  • یک خط فرضی را مدنظرتان قرار دهید که از سر شما عبور کرده و تا پایین‌ترین نقطه بدن‌تان ادامه می‌یابد. در این حالت باید چانه و ستون فقرات شما در یک خط قرار داشته باشد، هیچ گاه در حین راه رفتن با کفش پاشنه بلند به زیر پای خود نگاه نکنید
  • از دستان خود برای ایجاد تعادل استفاده کنید و شانه های خود را در هنگام راه رفتن بالا و پایین نمایید.
  • به عضلات شکم خود توجه ویژه‌ای داشته باشید، چرا که این عضلات در صاف ایستادن شما نقش به سزایی دارد.
  • زانوهایتان را به مقدار کمی خم کنید و هرگز آن‌ها را قفل نکنید.

۴فرض کنید روی یک خط صاف نامرئی راه می روید. همانند مدل های Catwalk روی یک خط نامرئی راه بروید. سعی کنید کفش خود را در جلوی گام قبلی قرار دهید، این مدل گام برداشتن کمی سخت بوده و نیازمند تمرین می‌باشد ولی ارزشش را دارد. از فیلم زیر نیز می توانید الهام بگیرید :

۵ابتدا در خانه با کفش پاشنه بلند بگردید. قبل از بیرون رفتن، یک روز در خانه کفش پاشنه بلند بپوشید و مراحل بالا را تمرین کنید و سپس به بیرون بروید.

۶پله ها را فراموش نکنید. هنگام پایین رفتم تمام پای خود را روی پله قرار دهید اما هنگام بالا رفتن تنها پنجه ی پا را روی هر پله قرار دهید.

چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم

۷پوشیدن کفش پاشنه بلند در بیرون. راه رفتن در خانه با بیرون خیلی فرق دارد. این رو به یاد داشته باشید راه رفتن در بیرون ۱۰ برابر سخت از داخل خانه می باشد.

  • هنگام راه رفتن در بیرون مراقب درزها و چاله های داخل خیابان باشید.

۸ایستادن با کفش پاشنه بلند : پاشنه یک کفش را در وسط پای دیگر قرار دهید، به گونه‌ای که یک زاویه سه لبه ایجاد شود. وزن خود را بر روی پنجه پای عقبی بیاندازید و دائما حالت پاها را تغییر دهید تا از خستگی یک پا جلوگیری شود.

چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم

بخش ۲ از ۲ : انتخاب یک کفش پاشنه بلند مناسب بخش ۲ از ۲ : انتخاب یک کفش پاشنه بلند مناسب

۱عاقلانه خرید کنید. اول از همه همیشه بعد از راه رفتن و در شب کفش پاشنه بلند بخرید. زیرا شما زیاد راه رفتید و پا متورم شده و بهترین موقع خرید کفش می باشد. دومین نکته این است که مطابق شکل پای خود کفش تهیه کنید. سومین نکته این است که کفش ها را در فروشگاه پا کنید و کمی قدم بزنید اگر در آن راحت نبودید فورا عوض کنید.

۲اگر اولین بارتان هست که کفش پاشنه بلند می خرید، بهتر است از پاشنه های کوتاه تر شروع کنید. جراحان پا معتقدند کفش‌های پاشنه ۵ سانتی یا کم‌تر بپوشید. پاشنه‌های خیلی بلند پای شما را به سمت جلو متمایل می‌کنند، فشار زیادی به پاشنه‌ی پا وارد می‌کنند و فشار بیشتر بالطبع درد بیشتر را فراهم کرده و احتمال جراحات را افزایش می‌دهد. من به شخصه پی بردم که پاشنه‌های ۷.۵ سانتی هم ضرری ندارد اما معتقدم اگر علاوه بر پاشنه، پنجه‌ی کفش نیز کمی لژدار باشد، بهتر است.

نکات آموزشی این بخش :

۱- هر چه پاها بزرگتر باشد کفش هایی با پاشنه بلندتر می توانید بپوشید. اگر پاهای کوچکی دارید سعی نکنید کفشهای با پاشنه های خیلی بلند بپوشید.

۲- همیشه مطمئن شوید کفشی که میخرید در آن راحت می باشید.

۳- پوشیدن کفش پاشنه‌بلند به مرور زمان عضلات پشت ساق پا را جمع می‌کند. پس بهتر است با انجام یک سری حرکات کششی از جمع شدن و دردناک شدن عضلات پشت ساق پا جلوگیری کنید.

۴- یک جفت کفش تخت همراه خود داشته باشید، به خصوص زمانی که به یک مهمانی و یا جشن عروسی می‌روید. در این صورت می‌توانید موقع سرو شام کفش‌های خود را عوض کنید.

هشدار ها :

۱- هنگام رانندگی سعی کنید از کفش پاشنه بلند استفاده نکنید مخصوصا اگر ماشین شما دنده اتوماتیک نمی باشد.

۲- کفش های پاشنه بلند را هر چه قدر هم که زیبا باشند زیاد نپوشید چرا که باعث کمردرد و درد های مزمن پا می شوند.

۳- با دقت راه بروید. چمن، فرش، قلوه سنگ و خاک دشمن شما هستند.

نوشته چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم اولین بار در وان هو. پدیدار شد.0/5 ( 0 نظر )