یک توصیه برای مسافر زنان به اربعین – بی سی ار خبر


وی افزود: ثبت اسم در سامانه‌ سماح خوشبختانه به یک فرهنگ در میان عاشقان حسینی تبدیل شده و از مردم بابت نهادینه سازی آن در جامعه تشکر می‌کنیم.

حویزاوی بیان کرد: شاید عده‌ای برای بحث بیمه از این سامانه انتقاد داشته باشند ولی بیمه یک نیاز ضروری برای مسافرانی است که در این حرکت عظیم شرکت می کنند، چون در شرایط عادی هم برخی افراد به دلیل سکته قلبی، بیماری ریوی و یا تصادف دچار سانحه یا خطرات جانی می‌شوند که تمامی قیمت‌های درمانی، بستری و جابجایی این افراد تکی با ۱۵ هزار تومن قیمت بیمه انجام می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت منطقه خوزستان تصریح کرد: به زائران حسینی توصیه می کنیم با توجه به سردای هوا حتماً بطری آب همراه خود داشته و نوشیدنی زیادی در طول مسافر مصرف می‌کنند؛ البته باید از آب شرب کاملا بهداشتی نیز استفاده داشته باشند.

حویزاوی با اشاره به اینکه جامع زیادی در مرزها حضور دارند، بیان کرد: از تمامی زائران حسینی درخواست داریم تا با توجه به سردای هوا ساعت حرکت خود را طوری تنظیم کنند که سردا زده نشوند چون تابش آفتاب و سردازدگی عواقبی برای آنها به دنبال دارد.

وی با سرنوشت از همکاری مردم خوزستان برای پذیرایی از زائران حسینی گفت: از تمامی مردم این منطقه تقاضا دارم تا به موکب ها یاری کنند چون حرکت پارسال بسیار وسیع‌تر از سنوات گذشته است و مواکب نیز با یاری خیران نسبت به خدمات رسانی اقتله می کنند.

حویزاوی بیان کرد: در حال حاضر زائران حسینی هم در مسیر رفت و هم در مسیر برگشت تردد دارند و جاده های منتهی به مرز در لاین رفت و برگشت دارای ترافیک هستند.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان با اشاره به لزوم رعایت بهداشت فردی و محیطی گفت: متأسفانه لیوان های یکبار مصرف بسیاری در مرزها استفاده شده و از تمامی زائران حسینی تقاضا داریم که حتماً یک لیوان شخصی همراه خود داشته باشند تا این حجم زباله ها کاهش پیدا کند چون اثرات بدی برای محیط زیست دارد.

حویزاوی افزود: شرکت‌های مردم نهاد خصوصاً محیط زیستی می توانند اردوهای پاکسازی را برگزار کنند و فرهنگ سازی لازم را با براسمه‌ها و توصیه‌های مختباه برای کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف داشته باشند.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش نیز می تواند با برگزاری اردوهای دانش آموزی شرایط را برای آشنایی دانش آموزان با شیوه خدمت رسانی در ایام اربعین، فضای معنوی موجود در مرزها و قیام عاشورا فراهم کند.

بانوان مسافر انفرادی نداشته باشند

حویزاوی همچنین گفت: به بانوان توصیه می شود که از مسافر انفرادی پرهیز و به صورت گروهی برای زیارت عتبات عازم کانتری عراق شوند و حتماً در کاروان های خود چند نفر مرد همراه آنها باشد.

مدیرکل حج و زیارت منطقه خوزستان با اشاره به اینکه حرکت زیبای کاروان اهواز زینت بخش مسافر باشکوه اربعین است، یادآور شد: مردم ساکن در شهرهای منتهی به مرزهای منطقه خوزستان با تمام وجود خانه، زندگی و اموال خود را پای کار آورده و با آغوش باز در خانه های خود از زائران حسینی استقبال می کنند./مهر

0/5 ( 0 نظر )